Fizinis aktyvumas biure – raktas į sveiką, motyvuotą ir produktyvią komandą

Fizinis aktyvumas – augina laimės hormonus, o tai, visokeriopa nauda tiek kūnui, tiek protui. Nuolatinis mankštinimasis padeda išspręsti ne vieną sveikatos problemą. Padeda išlaikyti sveiką svorį, apsisaugoti nuo širdies, diabeto, aukšto kraujo spaudimo, insulto ir kitų ligų. Mankštos pratimai gali palengvinti psichinės sveikatos problemų padarinius. Taip pat, sumažinti streso ir nerimo jausmą. Fizinis aktyvumas biure gerina fizinę ir psichinę darbuotojų gerovę. Tai padeda jaustis pozityvesniems, energingesniems ir gebantiems susidoroti su sudėtingomis situacijomis.

Kaip manote, kiek % Jūsų komandos narių suranda produktyvaus laiko sportui prieš ar po darbo dienos? 

Statistika ne optimistiška. Tai viena priežasčių, kodėl vis daugiau organizacijų skatina individualias ir komandines mankštas būtent darbo metu. Ir tam visai  nereikia įrenginėti sporto salės biuro erdvėse ar skirti daug brangaus laiko. Fizinis aktyvumas biure ir susijusios mankštos ar į darbuotojo sveikatą orientuoti fiziniai pratimai darbo vietoje – visame pasaulyje ypač vertinama paslauga.

Office Gym

15 min. sveikatinimo mankšta su treneriu Jūsų darbo vietoje

Fizinis aktyvumas biure – kai kiekviena minutė yra svarbi

Efektyvi, išskirtinai biuro sąlygoms pritaikyta, 15 min. trukmės mankšta su treneriu, kuriai net nereikia persirengti. Modulinė programa, specialiai sukurta rinktinės kineziterapeutų, sporto medicinos, Rytų sveikatingumo gimnastikų, įvairių sporto šakų specialistų ir psichologų komandos.

Mankštos pratimai biure. Privalumai:

• MANKŠTA PROFILAKTIŠKAI VEIKIA VISAS ORGANIZMO SISTEMAS
• TIK 15 MIN. KASDIEN
• NIEKUR NEREIKIA VYKTI
• NEREIKIA PERSIRENGTI

• TRENERIS ATVYKSTA Į JŪSŲ BIURĄ
• SPRENDŽIAMOS INDIVIDUALIOS KIEKVIENO DALYVIO SVEIKATINGUMO PROBLEMOS
• PAPRASTI IR EFEKTYVŪS PRATIMAI

15 min. sveikatinimo mankšta su treneriu Jūsų darbo vietoje

Kaip pradėti?

✓ Nuspręskite, kaip dažnai norite mankštintis. 1-5 kartai per savaitę.

✓ Nuspręskite, kuriuo laiku daugiausiai darbuotojų galės prisijungti.

✓ Nuspręskite datą, kada norite pradėti.

✓ Susisiekite: , +37065645257, arba užpildykite anketą spaudžiant mygtuką „UŽSAKYTI“ žemiau ir mes netrukus su Jumis susisieksime.

Esant poreikiui – galime pristatyti mankštą darbuotojams. Pristatymas trunka 30 min.: 15 min teorinė dalis ir 15 min mankšta.

45 min pasirinkta treniruotė Jūsų biure

Sporto klubas Jūsų biure – be investicijų į erdvę sportui ar inventorių

Neretai sportuoti kolektyve daug maloniau, nei nepažįstamų žmonių apsuptyje. Tai padės kolegoms geriau pažinti vieniems kitus, atsiras papildomų temų bendravimui, sutaupysite laiką, kurį reikėtų skirti kelionei iki sporto klubo ir atgal, be to, taip lengviau išlaikysite treniruočių reguliarumą.

Kaip pradėti?

✓ Išsirinkite norimą treniruotę (-es) iš sąrašo žemiau.

✓ Nuspręskite, kaip dažnai norite mankštintis. 1-5 kartai per savaitę.

✓ Nuspręskite, kuriuo laiku daugiausiai darbuotojų galės prisijungti.

✓ Nuspręskite datą, kada norite pradėti.

✓ Susisiekite: , +37065645257, arba užpildykite anketą spaudžiant mygtuką „UŽSAKYTI“ žemiau ir mes netrukus su Jumis susisieksime.

Fizinis aktyvumas biure. 45 min. trukmės treniruotės

Pilates

Pilatesas – viena iš saugiausių ir naudingiausių fitneso metodikų, kuri ne tik sustiprins ir sustangrins raumenis, bet ir padės tapti lankstesniais, grakštesniais bei sveikesniais. Pilateso metodas – tai viso kūno mankštos sistema, kuria stiprinami giluminiai ir paviršiniai kūno raumenys, lavinamas kvėpavimas bei protas. Šio metodo tikslas – siekti raumenų pusiausvyros stiprinant silpnuosius ir lavinant trumpuosius raumenis. Pilates treniruotės – tai puikus būdas gerinti kūno lankstumą, jėgą bei koordinaciją atsižvelgiant į sąnarių ir nugaros būklę. Pilates pratimai ne tik gražina linijas, suteikia grakštumo, bet ir yra vienos mažiausiai alinančių kūną.

Joga

Tai savęs pažinimo būdas, kuris prasideda kūno, o baigiasi dvasios tobulinimu. Kai įsitraukiate į jogą, ji ima reikšti daug daugiau, negu tai, ką darote ant kilimėlio – ji skverbiasi į jūsų mąstymo būdą ir daro įtaką bendravimui su kitais. Joga yra labai naudingas užsiėmimas: pirma, jūsų kūnas bus lieknas ir lankstus. Tai fizinis aspektas. Ne mažiau svarbus dvasinis ir jausminis: joga padeda atsikratyti įtampos ir nuraminti „šokinėjančią beždžionėlę“ – protą, kuris nuolat šokinėja nuo vienos problemos prie kitos.

Joga – vienas iš geriausių įtampos, milžiniško sveikatos priešo, priešnuodžių. Manoma, kad skubančio žmogaus smegenyse per parą kyla 40–70 tūkstančių minčių, o realiai jam tereikia vos kelių tūkstančių. Joga taip pat padeda didinti ištvermę, kūno lankstumą, mankština sąnarius, raiščius, padeda atsikratyti antsvorio, gerina kraujotaką, virškinimo, kvėpavimo sistemų darbą, lavina susitelkimo ir meditacijos įgūdžius – o tai savaime stabdo senėjimą. Asanos (šis žodis reiškia tvirtą pozą) veikia visą kūną ir svarbiausius jos akupunktūrinius taškus – manoma, kad tai, kartu su kitais jogos elementais, didina nervinės energijos (vadinamosios pranos) srautą, o jo suvaldymas gali išgydyti nuo daugybės ligų. Tačiau joga yra lėtas procesas, todėl tiems, kurie siekia greito rezultato, ji gali nepatikti.

Kalanetika

Kalanetika – lėta treniruotė, ypač tinkanti dirbantiems sėdimą darbą ir jaučiantiems raumenų įtampą, skausmus. Ji nereikalauja didelės fizinės ištvermės, rekomenduojama mėgstantiems ramaus tempo treniruotes. Ši mankšta yra puiki sąnarių ir raumenų ligų profilaktikos priemonė. Kalanetika padės išsivaduoti nuo raumenų įtampos, kurią neišvengiamai patiria sėdimą darbą dirbantys žmonės. Kalanetika dar vadinama lėtąja mankšta. Jos esmė – lėtai atliekami tempimo pratimai, padedantys pasiekti ir treniruoti giliuosius raumenis, juos sustiprinti. Daugeliu atvejų, pašalinus raumenų įtampą, pamažu išnyksta ir skausmas.

Reguliariai lankant kalanetikos užsiėmimus, greitėja medžiagų apykaita, sustangrėja kūnas, tirpsta antsvoris. Pirmuosius rezultatus pastebėsite labai greitai, vos po kelių treniruočių. Kalanetika padeda sureguliuoti kraujospūdį, pašalina įtampą nugaros, pečių, kaklo srityje, sumažina cholesterolio kiekį kraujyje, druskų kaupimąsi sąnariuose. Ši mankšta labai tinka vyresnio amžiaus, didelį antsvorį turintiems žmonėms, kurie negali ar nenori lieti prakaito treniruočių salėje, aerobikos ar kituose grupiniuose užsiėmimuose. Treniruočių sistema sukurta derinant baleto ir jogos elementus. Procesas kiek primena meditaciją, nes atliekant pratimus dėmesys sutelkiamas į kvėpavimą, mokomasi atsipalaiduoti ir atsiriboti nuo dienos rūpesčių – o tai padeda valdyti stresą, geriau susikaupti, didina darbingumą ir palaiko gerą nuotaiką.

Zumba

Zumba treniruotės pagrindas – Lotynų Amerikos šokiai, tačiau treniruotėse skamba ir įvairiausių kitų šokių ritmai: Salsa, Merengė, Kumbija, Regetono, pilvo šokio, arabiški, afrikietiški, Bolivudo, Hip hopo, Samba, Akse, Svingo, Čia čia čia, Flamenko ir kt. Judama kiekvienam ritmui būdingiausiais žingsniais/judesiais. Judesiai – supaprastinti taip, kad juos būtų paprasta išmokti ir atkartoti. Per įprastinę 60-ies minučių Zumba treniruotę sušokama pagal 13-15 dainų (įskaitant apšilimo bei atsipalaidavimo/įtempimo dalis). Žingsniai/judesiai – nedemonstruojami prieš kiekvieną šokį, Zumba – tai „follow the leader” (“daryk kaip rodo”) tipo treniruotė. Daugumoje šokių žingsniai/judesiai nuolatos kartojasi, todėl atkartoti kas rodoma – visai paprasta. Muzikiniai kūriniai sudėlioti taip, kad intensyvesnį ritmą sektų mažesnis intensyvumas, todėl treniruotė vyksta intervaliniu principu. Būtent dėl to per Zumba treniruotę sudeginama gerokai daugiau kalorijų nei per daugelį kitų kardio treniruočių. O šauniausia tai, kad tokios treniruotės metu tiesiog pamiršti, kad sportuoji.
Ankstesnės šokių patirties nereikia, taip pat visai nesvarbu kokios esi lyties, amžiaus ar sudėjimo!

Kineziterapinė treniruotė

Kineziterapinė treniruotė – tai specilizuota gupinė stuburo mankšta salėje, kurios metu atliekami pratimai, lavinantys sąnarių paslankumą, stiprinantys nugaros, pilvo preso raumenis, koreguojantys laikyseną. Ši mankšta skirta žmonėms turintiems stuburo problemų, jaučiantiems nugaros, kaklo skausmus ar norintiems saugiai atlikti pratimus su kineziterapeuto priežiūra.

Nirvana fitness

Tai mankšta, skirta sveikam judėjimui, poilsio ir miego režimo, imuninės sistemos atstatymui, hormonų subalansavimui, sąnarių, kaulų, raumenų tonuso palaikymui, širdies darbo gerinimui, skausmo mažinimui, svorio kontrolei.

Dėmesio sustelkimas į kvėpavimą (Breathwork) 

Nirvana fitness treniruotės – tai kvėpavimo mankšta. Kad nereiktų galvoti apie kvėpavimą, kviekvienas įkvėpimas ir iškvėpimas garso takelyje pažymėtas gongo dužiu. Skambesys išlaiko dėmesį, sutelktą į kvėpavimą. Kvėpuojant svarbu ne „daryti kvėpavimą“, o leisti sau kvėpuoti, kitais žodžiais atsiduoti kvėpavimui, neverčiant savęs ir nedarant sau jokios prievartos.

Choreografija (Conditioning/ stretching – yoga & Pilates flow)

Pratimų krūvis parenkams pagal bendrą grupės gebėjimą, jį nuolatos didinant pagal kūno poreikį. Besimokant naujų choreografinių sekų formuojasi nauji neuronų ryšiai smegenyse, o tai gerina atmintį, gebėjimą koncentruoti dėmesį. Kūnui mankštinantis be įtampos, pradedame jausti malonumą, išsiskiria endorfinai, kurie balansuoja hormonų sistemą.

Detoksikacija treniruotės metu (Body/Mind detox – detoxification)

Detoksikacija prasideda tada, kai atiduodame savo emocijas kvėpavimui. Svarbus į jausmą sutelktas dėmesys mankštos metu. Taip gebame įsisamoninti savo jausmus ir atiduoti juos erdvei su iškvėpimu.

Poilsis tarp pratimų (TethaWaves)

Svarbu ilsėtis mankštos metu, todėl po kiekvieno pratimo skiriame laiko atsiduoti garso vibracijoms ir taip pailsime iš naujo susitelkdamos į savo kūną. Ši pauzė suteikia progą pailsėti ir tari „perkrauti“ savo protą, kad su naujomis jėgomis tęstume toliau. Pauzės metu girdėsite binauralinius ritmus – garso dažnį, kurį sukuria smegenys iš dviejų skirtingų dažnių (išmatuotų hercuose), kurių vienas siunčiamas į kairę , o kitas – į dešinę ausį. Išgirdę du tonus (dažnius) tuo pačiu metu, smegenys gamina trečią dažnį, kuris yra girdimas kaip ritminis pulsavimas. Tokiu būdu pajuntame maksimalų atsipalaidavimą tarp pratimų ir po visos mankštos.

Mindfulness meditacija (Antistress)

Dėmesingo įsisąmoninimo meditacija vyksta visos mankštos metu. Stebime, kas su mumis vyksta, kokie jausmai mums kyla, kaip į juos reaguojame, įsisąmoniname tai, kas vyksta čia ir dabar. Nuolatinis reflektavimas pauzių metu, prieš ir po treniruotės. Visos mankštos metu praktikuojama „čia ir dabar” būsena. Nuolatinis susitelkimas į kvėpavimą ir judėjimą. Tai BUVIMO, o ne DARYMO treniruotė. Tai – mankšta, skirta ne tik kūno grožiui, bet visam bendros sveikatos ugdymui.

Funkcinė treniruotė

Funkcinės treniruotės metu yra tobulinamos žmogaus fizinės savybės: jėga, lankstumas, balansas, greitumas, koordinacija ir ištvermė. Užsiėmimas puikiai tinka bet kokio amžiaus ir fizinio pasirengimo žmonėms. Pradedama nuo paprastų pratimų, palaipsniui juos sunkinant, todėl kiekvienas sportuojantysis gali pasirinkti individualiai sau tinkamiausią krūvį. Treniruotėje atliekami funkciniai pratimai efektyviai lavina kasdieniame gyvenime atliekamus judesius (svorių kilnojimas, laipiojimas laiptais, siekis aukštyn ir kitos veiklos). Energinga treniruotė leis džiaugtis stangresniu, sveikesniu ir gražesniu kūnu bei greičiau pasiekti norimų rezultatų.

Kovos menai

Kovos menų treniruotės paremtos Rytų tradicijomis, jų įvairovė gana didelė – aikido, karate, ušu, džiudžitsu. Kovos menai turi nuoseklią mokymosi ir tobulėjimo sistemą, treniruočių metu didelis dėmesys skiriamas geros fizinės formos bei koordinacijos palaikymui, akcentuojamos sveikatingumo, savigynos, teisingo judesio bei meditacijos kryptis. Tai įdomus kelias ieškantiems gilesnės prasmės kūno treniravime.

Aikido 

Aikido (jp. „darnos su gyvybine (visatos) energija kelias“) yra vienas iš gražiausių šiuolaikinių Japonijos kovos menų, sukurtas meistro Morihei Ueshiba (1883–1969 m.) 1920 metų pabaigoje. Tai unikali fizinio ir dvasinio tobulėjimo sistema, apimanti psichologinius ir etinius aspektus. Aikido apjungia fechtavimą kardais ir ietimis su senųjų kovos menų savigynos veiksmais. Priešingai nei daugelyje kitų kovos menų, aikido stengiamasi puolimą priimti, o ne blokuoti. Aikido pagrindinė užduotis – susilieti su puolančiojo judesiu ir jį pratęsti, kontroliuojant ir nukreipiant atakos energiją.

Karate

„Kara te“ išvertus iš japonų kalbos reiškia „tuščia ranka“, o „karate do“ – „tuščios rankos kelias“. Sakoma, kad karate yra ne technikos rinkinys, skirtas nugalėti priešą, bet pirmiausia galimybė, fizinių pratimų ir sunkaus darbo treniruočių metu dėka, padėti formuotis žmogaus charakteriui. Dabartinis karate sudarytas iš 3 racionaliausių elementų: kvėpavimo metodai atkeliavę iš Indijos, plastiški, apvalūs judesiai iš Kinijos, žemos stovėsenos ir Budo filosofija iš Japonijos. Tradicinis karate, kaip savigynos menas su savitu filosofiniu pagrindu ir specifinėmis technikomis, vystėsi Japonijoje daugelį metų, todėl visi, užsiiminėjantys tradiciniu karate tobulėja ne tik fiziškai, bet ir savo vidumi, mokosi kiekvieną dieną siekti vis geresnio rezultato. Tradicinis karate – žmogaus kaip asmenybės tobulėjimas tiek fiziškai, tiek dvasiškai fizinių pratimų ir filosofijos pagalba.

Ušu/Kung fu 

Ušu – populiariojoje kultūroje dar žinomi kaip „kung fu“ – tai kinų kovos menai, garsūs visame pasaulyje bei davę pradžią daugeliui šiuo metu žinomų ir praktikuojamų Rytų kovos menų. Manoma, kad šis kovos menas pradėjo formuotis prieš 1500 metų Sungšano kalnuose įsikūrusiame Šaolino vienuolyne. Praktikuojantieji Šaolino kovos meną tradiciškai turi peržengti tris stadijas – pradžioje praktikuojama išorinė forma, vėliau patiriama „sąmonės ir kumščio integracija”, o aukščiausia Šaolino kovos meno pakopa – savo širdies įsiklausymas, kova „širdyje“ vietoj kovos „formoje“. Praktikuojant ušu stiprinamas kūnas, dėmesio koncentracija, pasitikėjimas savimi, reguliuojamas svoris, didėja lankstumas, gerėja koordinacija bei gebėjimas atsipalaiduoti.

Kitos treniruotės

Jeigu neradote treniruotės, kurią norėtumėte išbandyti, susisiekite su mumis ir mes tuo pasirūpinsime.